Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri

"Hayatımın en uzun ve en meşakkatli yolunu yarıladığımda,elimde kalanlarla ve o güne dek edindiklerimle,başka bir yola çıkmaya...
"Hayatımın en uzun ve en meşakkatli yolunu yarıladığımda,elimde kalanlarla ve o güne dek edindiklerimle,başka bir yola çıkmaya karar verdim.

Bu yol bana,başka dünyaların kapılarını açacak,beni daha ileriye götürecek,daha çok insana ulaşabilecek ve böylelikle daha çok evin içine girebileceğim diye düşündüm.
İşte şu anda okumakta olduğunuz kitabın hayata geçişinin nedeni,tam olarak da bu.."
Bu cümleler 21 yaşında sıfır noktasından başlayıp,İstanbul eğlence hayatının parmakla gösterilen markalarından "Ziyade Fasıl"ı kurup bugünlere getiren,aynı zamanda bir çok restauranta konsept ve menü danışmanlık hizmeti veren ,çeşitli eğitim programlarında aktif olarak eğitim vermiş,çeşitli gazete ve dergilerde yemek yazarlığı yapan,Özlem Mekik'e ait..
Özlem Mekik benim için başarının,samimiyetin,güler yüzün ama en önemlisi de,yükseldikçe nasıl tevazu sahibi olunabilirliğin simgesi..
Kendisini tanımaktan,onur ve mutluluk duyduğumu söylemeye gerek var mı bilmem..
Başarılarının sonsuz olmasını dileyip,Alfa Yayınları'ndan çıkan kitabının,yine kendisine ait olan "Ziyade Fasıl"da gece yapılan muhteşem lansmanıyla ilgili,notlar aktarmak istiyorum..


Lansman, Özlem Mekik'in teşekkür konuşmasıyla başladı. 
1980-1986 yılları arasında geniş bir hayran kitlesi oluşturmuş ünlü Hollywood dizisi Kara Şimşek'in, sahibi ile konuşan akıllı otomobili "Kitt" in Özlem Mekik'le sohbeti,misafirlere eğlenceli anlar yaşattı. 


Biz de bir dönem,beğeniyle izlediğimiz bu dizinin kahramanıyla,resim çektirmeyi ihmal etmedik pek tabi ki:))Gece, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’ın anlamlı konuşmasıyla ve Özlem Mekik’in kitabını ve yemek yapmaya olan aşkını anlatmasıyla devam etti. 
Hayatını lezzet üzerine kuran, yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle damak tadını bir araya getirdiği Özlem Mekik'in aşkla yaptığı tariflerin yer aldığı "Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabı,Özlem Mekik'in imzasıyla birlikte,davetlilere Alfa Kitap tarafından hediye edildi.Dergi, gazete televizyon ve sosyal medyanın tanınan yüzlerinin ağırlandığı gecede,ünlü şovmen Okan Karacan sunuculuk yaparak eğlenceli dakikalar yaşattı konuklara..


Ziyade Fasıl'ın eğlence dünyasına yön veren Roman Show, Davul Show, Koro Show, Zeybek Dans gösterileri,davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.  
Misafirler için; Ziyade Fasıl'ın nefis mutfağından, lezzetleri misafirlerden tam puan alan 14 çeşit meze, 2 ara sıcak, Hünkar Beğendi, Special İrmik Helvası, Maraşım Dondurma sunuldu. 
Special İrmik Helvası ve Hünkar Beğendi en beğenilen tatlar arasında yerini aldı. Masalarda yer alan ve Özlem Mekik'in kitabının kapağından yapılan orjinal hatıra kitap kapaklarına ,davetliler tarafından imzalanarak, iyi dilekler ve tebrikler yazıldı.


Özlem Mekik'in ismini ve imzasını taşıyan kep ve önlüklerin hediye edildiği gecede, misafirlerden bir kısım sahneye alınarak koro show yapıldı. 
Bu muhteşem gecenin unutulmaz anları,Uba foto tarafından ölümsüzleştirildi ve tek tek misafirlere servis edildi."Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabının tanıtım gecesi sonunda, sponsorlar tarafından davetlilere günün hatırası özel armağanlar sunuldu. 
Lansman gecesinin hediye ve sunum sponsorları;  Home Sweet Home, Alfa kitap, Uba Foto, Bizim yağ, Atamer tekstil, Konfeti Gold, Altınbaşak Mutfak eşyaları, Lava, Sihirli Spatula, Modalı Gıda, Çiçeğim Çiçekçilik, Harf Ajans, Dna Chiefs, Golf Maraşım Dondurma, Gurupinox bıçakları, Ziyade Fasıl, Hollywood produksiyon, Onka medya idi.Pasta kesimiyle bu muhteşem gecenin sonuna gelindi.
Bizlere muhteşem bir gece yaşatan Ziyade Fasıl ekibine ve sponsor firmalara çok teşekkür ediyorum..

Başarılarıyla bizleri gururlandırıp mutlu eden,gönlümüzde çok özel bir yere sahip olan sevgili Özlem Mekik'ide tebrik edip,başarılarının devamını diliyorum..

Başka bir etkinlikte görüşmek üzere..

DAHA FAZLA LEZZET

ZİYADE FASIL 736823416967210150

Yorum Gönder

  1. Özlem MEKİK hanıma başarılar diliyorum.Eğlenceli lansman olmuş :)
    Sevgiler

    YanıtlaSil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim aşağıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır... Mesajınızı yazdıktan sonra isminizi yazarsanız sizi tanıyabilmem açısından çooook mutlu olurum....

emo-but-icon

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

Translate

Blog Arşivi

Yayın Baslıklarımız

En Lezzetliler

İzleyiciler

@VANİLİNSTR

Görüntüleme Sayısı

item