Reis Gıda ile Anılardan Geleceğe Yerli Malı Haftası

Perşembe günü sevgili Fatoş Vayni Şahin in daveti üzerine,Taksim Point Otel'de "Reis Gıda ile Anılardan Geleceğe Yerli Malı Haft...


Perşembe günü sevgili Fatoş Vayni Şahin in daveti üzerine,Taksim Point Otel'de "Reis Gıda ile Anılardan Geleceğe Yerli Malı Haftası"toplantısında bulundum.Masalarımız yerli malı haftasına uygun olarak, kuru yemiş ve kuru meyvelerle donatılmıştı..
Bize özel "çeyiz sandığında saklanacak tohumlardan" hazırlanmış minik çuvallar,günün anlam ve önemine uygun olarak masalarımızdaki yerini almıştı.


Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mehmet Reis,toplantı boyunca bizlere çok değerli bilgiler verdi.


68 yıldır kutladığımız yerli malı haftasının,çocukluğumuzda özel ve unutamadığımız bir yeri var şüphesiz..


Annelerimizin yaptığı okula götürdüğümüz poğaça ve börekler,yöremizde yetişen meyvelerle kutladığımız bu hafta,bir yandan yerli üretimin ve tüketimin önemini anlatırken,diğer yandan paylaşmayı ve dayanışmayı ön plana çıkarmaktadır.


Çocuklarımıza;doğal ve dengeli beslenme alışkanlığı ile tutum ve yatırım alışkanlığını,küçük yaşlardan itibaren kazandırmalıyız.
Uzmanlar GDO'lu tohum,kimyasal ilaç,gübreleme ile yapılan tarımsal üretimin,toprağı verimsizleştirdiği ve insan sağlığını tehdit ettiğini ifade etmektedir.
Bilim insanları,kanser başta olmak üzere birçok hastalığın,yerli tohumdan üretilen gıda ürünleriyle önlenebileceğini belirtmektedir.


Reis Gıda iyi tarım uygulamalarına göre üretimin nasıl yapılacağı ve sağlayacağı faydaları,çiftçilerimize aktararak,iyi tarım uygulamalarının yaygınlaşmasını amaçladığı gibi,Taşköprü sarımsağının standardı bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için Tübitak ve üniversitelerle işbirliği yapmaktadır.

Karşılıklı sohbet havasında geçen bu güzel toplantının bitiminde,Reis Gıda ürünleriyle hazırlanan yemeklerimizi yedik.
Ardından kahve keyfi yapmak üzere başka bir bölüme geçtik.

Bu güzel gün,sıcak ve güler yüzlü ev sahibeliği için,sevgili Fatoş hanıma ve Reis ailesine çok teşekkür ediyorum..

Başka bir etkinlikte görüşmek üzere..DAHA FAZLA LEZZET

yerli malı haftası nasıl kutlanır 2510658084207970399

Yorum Gönder

  1. Harika bir yazı olmuş tatlım, tıpkı senin gibi...
    Yüreğine sağlık. 👍
    Sevgilerimi bıraktım. 💟

    YanıtlaSil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim aşağıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır... Mesajınızı yazdıktan sonra isminizi yazarsanız sizi tanıyabilmem açısından çooook mutlu olurum....

emo-but-icon

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

Translate

Blog Arşivi

Yayın Baslıklarımız

En Lezzetliler

İzleyiciler

@VANİLİNSTR

Görüntüleme Sayısı

item