Akbatı Arı Maya etkinliği

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, okula dönüş hediyesi olarak çocukları Arı Maya ile buluşturuyor.  Akbatı’da 4-8 Eylül tarihleri a...

Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, okula dönüş hediyesi olarak çocukları Arı Maya ile buluşturuyor. 

Akbatı’da 4-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak Arı Maya şenliğinde çocukları kostümlü Arı Maya karakteri ve çeşitli sürpriz etkinlikler bekliyor.Akbatı’daki okula dönüş şenliğine katılan çocuklar Arı Maya ile buluşurken, her gün 11.00-19.00 saatleri arasında eğlenceli oyunlara katılabilecek, Arı Maya ile çizgi film izleyip, fotoğraf çektirebilecek ve daha birçok sürprizle karşılaşacaklar.


Klasik Arı Maya dizisi 1975 yılında Waldemar Bonsels tarafından yazılan ilk Maya kitabı olan "Maya ve Maceraları"ndan esinlenerek hazırlandı.


CGI formatındaki dizi, klasik dizideki ana karakter Maya'nın kovanından çıkıp kocaman dünyayla buluştuğu bir modernizasyonu olarak tasarlandı. Dizide Maya; arkadaşları Flip ve Willy ile her köşesinde ayrı bir gizem saklı olan büyülü bir dünyayı keşfetmektedir. Hem minik hem yetişkin hayranları Akbatı'da Arı Maya ile tanışma şansı yakalamaktan büyük bir mutluluk duyacaklar!


Arı Maya hakkında:

Alman yazarı Waldemar Bonsels’in (1881-1952) çocuk romanı olan “Arı Maya”, Maya adlı balarısının serüvenini, dünyayı tanıyışını anlatır. Kovanından ayrılan Maya, arıların dostu ve düşmanı böcekleri tanıdıktan sonra çok merak ettiği ‘insan’la karşılaşır. İlk başta ürkütücü gelen yaratıkların ancak birbirlerine sevgi besledikleri zaman güzelleştiklerini gözlemler ve sevgiyi bir yaşam ilkesi edinir. Kitabın büyük ilgi görmesi üzerine dünyaya paralel olarak Türkiye’de de Arı Maya çizgi filmi 1978-1979 yıllarında yayınlanmaya başladı ve kısa sürede çocukların sevgilisi haline geldi. Arı Maya karakteriyle sunulan renkli ve kokulu silgiler ise sonraki yıllarda çocukluğun kokusu olarak belleklerde yer etti.  Sinerji Ltd. bünyesinde bulunan Arı Maya 3D CGI teknolojisiyle yaratılan yeni yüzüyle 2013 yılında çocukların dünyasına tekrar girdi. 
Akbatı AVYM hakkında
Akkök  Şirketler Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı  A.Ş tarafından hayata geçirilen Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi & Akbatı Residences  Esenyurt’ta 50.838 m2’lik arsa üzerinde, alışveriş merkezi ve rezidanslarıyla kalite ve konfor anlayışını en üst seviyelere taşıyacak bir yaşam merkezi olarak, dünyaca ünlü ABD’li Development Design Group (DDG) tarafından tasarlanmıştır. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 4 kat üzerinde net 65.542m2 kiralanabilir alan içinde 200’e yakın mağaza,  9 sinema salonu, dinlenme ve buluşma adresi olan özel tasarımlı alanlar, çocuk oyun ve eğitim alanları ile 3.000 araçlık otoparkın yanı sıra dünya mutfaklarını buluşturan restaurantların yer aldığı Restaurantlar Meydanı bulunmaktadır. Akiş, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile yepyeni bir alışveriş deneyimi yaşatmanın ötesinde ev sahipliği yaptığı etkinliklerle de kültür ve sanat alanındaki en yeni trendleri bölge sakinleri ile buluşturmaktadır. Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni benzerlerinden ayıran en büyük farklılıklarından biri de Festival Park’tır. Festival Park’ta düzenlenen kültürel etkinlikler, konserler ve festivaller ile bölgenin yeni buluşma noktası olacak Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yıl boyu sürecek keyifli aktivitelerle her yaştan insanı kendine çekmektedir. Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, TEM Esenyurt çıkışı olarak hizmete giren  bağlantı yolu ile kolay ulaşılabilir bir konuma sahiptir.


DAHA FAZLA LEZZET

new 599289420625379989

Yorum Gönder

 1. Maşallah. Arı mayalar, hep olsun.. Neşe ile çocuklarımız eğlenmişler. Maşallah hepsine. yüreğien sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım,çocuklar mutlu oldu,tabi biz de:))Sevgiler canım..

   Sil
 2. Bizimkiler çok üzüldü biz kaçırdık işlerden dolayı etkinliği yinede teşekkür ediyoruz sizlere ilgi ve alakanızdan ötürü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu etkinlik Akbatı'da yaklaşık 2 yıl önce yapılmıştı:)) Akbatı'nın sitesinden yeni etkinlikleri takip edebilirsiniz..

   Sil

Blogger veya gmail hesabı bulunmayan,ancak yorum bırakmak isteyen misafirlerim aşağıda bulunan "yorumlama biçimi" kutucuğunu "Anonim" ayarına getirmeleri yeterli olacaktır... Mesajınızı yazdıktan sonra isminizi yazarsanız sizi tanıyabilmem açısından çooook mutlu olurum....

emo-but-icon

paylasmak güzeldir.

Sosyal Medya

facebook twitter google+ feedburner youtube

Translate

Blog Arşivi

Yayın Baslıklarımız

En Lezzetliler

item